0
0 مورد در سبد خدمات
0
0 مورد در سبد خدمات
0
0 مورد در سبد خدمات
0
0 مورد در سبد خدمات

بهترین ترکیب رنگ برای طراحی وب سایت و ابزارهای آن

بهترین ابزارهای ترکیب رنگ برای طراحی سایت و نکات انتخاب رنگ مناسب

 

پیدا کردن بهترین ترکیب رنگ برای طراحی وب سایت ، چالشی ترین موضوع در طراحی ست . گاهی انتخاب بهترین ترکیب رنگ که با توجه به موضوع سایت ، بیشترین تاثیر را بر مخاطب بگذارد ، دشوار خواهد بود.

برای اینکه بتوانید بهترین ترکیب رنگ برای طراحی وب سایت خود را انتخاب کنید، 4 ابزار به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

اهمیت انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای طراحی سایت

 

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت را نباید به صورت رندوم انجام دهید.

برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای طراحی وب سایت ، باید دقت و توجه کافی را به برند خود ، زمینه فعالیت ، فرهنگ و سلایق عمومی کاربران داشته باشید.

برای مثال در تصویر زیر ، ترکیب رنگ بسیار نامناسب استفاده شده در طراحی یک وب سایت را مشاهده میکنید :

 

اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای سایت

روانشناسی رنگ در طراحی سایت

تئوری روانشناسی رنگ ها توضیح میدهد که هر رنگ چه تاثیراتی بر احساسات ما دارد و باعث میشود تحت تاثیر آنها، چه اقداماتی انجام دهیم.

بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، مشخص شده عموما افراد با دیدن یک محصول، ظرف 90 ثانیه تصمیم های ناخودآگاهی در رابطه با آن میگیرند و 90 درصد این تصمیم ها بر اساس رنگ بندی آن محصول است.

دقت کرده اید بیشتر بنرهایی که عنوان حراج دارند قرمز رنگ هستند؟ چون قرمز از معدود رنگ هایی است که فورا توجه را جلب میکند.

یا سازمان ها و فعالان محیط زیست ، اکثر در لوگوی خود از رنگ سبز استفاده میکنند، این انتخاب به خاطر سبز بودن طبیعت نیست بلکه به این دلیل است که رنگ سبز ، حس سلامتی ، صلح و رشد را به بیننده القا میکند.

 

داشتن اطلاعات اولیه در مورد روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت به شما کمک میکند این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید

 

4 ابزار انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای وب سایت شما

 

1. Adobe Color CC

مناسب برای کاربران حرفه ای

با استفاده از این ابزار و امکانات پیشرفته ی آن میتوانید ترکیب رنگ های بی نهایتی ایجاد کنید.

 

2. Coolors

مناسب برای تازه کارها

این اپلیکیشن یک ابزار سریع برای ایجاد رنگ بندی های گوناگون برای استفاده در طراحی سایت است. اگر تجربه ای در ترکیب رنگ ها ندارید، نگران نباشید، در این اپلیکیشن میتوانید از رنگ بندی های ایجاد شده توسط سایر طراحان استفاده کنید و یا آنها را متناسب با وب سایت خود شخصی سازی کنید.

 

3. Colormind

مناسب برای طراحان وب و UI

با این ابزار علاوه بر انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای وب سایت خود ، میتوانید از پیشنهادات این ابزار هم استفاده کنید. به این صورت که به شما پیشنهاد میکند از کدام رنگ هایی که انتخاب کرده اید ، برای بک گراند ، هایلایت ، تیره و روشنی ها و .. بهره ببرید.

همچنین این امکان را فراهم میسازد که ببینید رنگ هایی که انتخاب کرده اید، روی بعضی عناصر مانند دکمه ها ، تب ها و … چه ظاهری پیدا میکند.
این ابزار بسیار مناسبی برای طراحان وب است.

 

4. Colordot

مناسب برای تازه کارها

استفاده از این ابزار بسیار ساده است.برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای طراحی وب سایت خود ، کافی ست موس را روی رنگ ها حرکت دهید تا رنگ دلخواه خود را پیدا کنید. با کلیک چپ میتوانید رن مورد نظرتان را به پلت خود اضافه کنید.

 

 

ما در مایکروسریس با طراحی منحصر به فرد وب سایت ها شما را شگفت زده میکنیم . برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت و خدمات تجارت الکترونیک ، همین حالا با ما تماس بگیرید

    0