0
0 مورد در سبد خدمات
0
0 مورد در سبد خدمات
0
0 مورد در سبد خدمات
0
0 مورد در سبد خدمات

طراحی وب سایت و ترندهای جدید

[vc_row][vc_column][vc_column_text]طراحی وب سایت  هر ساله در دنیا با تغییرات و پیشرفت های زیادی همراه است، برای این که سایت شما همیشه در صدر باقی بماندو مخاطب های خود را از دست ندهد، باید وب سایت شما با این تغییرات همسو باشد. در این مقاله به بعضی ترندهای طراحی وب سایت در سال 2018 پرداخته ایم.

 

محتوا یا طراحی؟ اولویت با کدام است؟

به نظر بعضی طراحان محتوا باید در اولویت اول قرار بگیرد و بعضی دیگر هم معتقدند چون در نگاه اول، این طراحی وب سایت یا اپلیکیشن است که نظر مخاطب را جلب میکند، پس بالاترین اولویت را دارد. جواب این است که اصول طراحی و توسعه از هر فاکتوری مهم است. با وجود این اصول، کار طراحی وب سایت و توسعه آن در قالب مشخصی پیش خواهد رفت که تمام مسائل مربوط به آن از جمله محتوا و طراحی صفحات را هم در بر میگیرد.

وب سایتهای موفق متعلق به هر کسب و کاری مبتنی بر این اصول است:

  1. ماموریت کسب و کار (mission)
  2. چشم انداز شغلی (vision)
  3. پایبندی به تعهدات (promiss)

 

طراحی اصولی

طراحی وب سایت شما در صورتی به موفقیت خواهد رسید که  اصولی و بر اساس موضوع سایت، انعطاف پذیر باشد. سیستم طراحی باید به صورتی انجام شود که تا بالاترین حد ممکن ماژولار باشد، تنها در این صورت میتوان کامپوننت های مختلف را باهم ترکیب کرد تا به ظاهر و کارکرد دلخواه برسید.

 

استفاده از فونت های جدید

کمپانی های مطرحی در دنیای تکنولوژی، google، apple، microsoft طی پروژه ای مشترک، variable font را ارائه دادند که با کمک تنها یک فایل، طراحان وب میتوانند از فونتهای مختلفی در طراحی وب سایت استفاده کنند.با وجود این فونتها، وب سایت ظاهری مدرن و جذاب تر خواهد داشت. حقیقت این است هرچقدر هم از تکنولوژی های جدید استفاده کرده باشید اما فونت سایت قدیمی باشد، در مجموع وب سایت در نظر کاربر قدیمی جلوه میکند.

 

استفاده از جلوه های بصری به جای تصاویر ثابت

اطلاعات مختلفی را میتوانید از طریق جلوه های بصری به بیننده سایت خود منتقل کنید، در صورتی که با وجود تصاویر ثابت این امکان وجود نخواهد داشت. همچنین علاوه بر انتقال پیام به مخاطب، ظاهر سایت گیرایی بیشتری خواهد داشت.

 

طراحی منو سایت

طراحی منو سایت به صورت فیکس در صفحه، روش خوبی برای ساده تر کردن تجربه کاربری (UX) است، چرا که در هر لحظه، کاربر در هر قسمت از صفحات سایت قرار داشته باشد، به سادگی میتواند به منو دسترسی داشته باشد.  در مقاله دیگری به طراحی مگا منو های مدرن پرداخته ایم که میتوانید مطالعه کنید.

 

طراحی وب سایت به صورت ساده و مینیمال

در سال 2018 طراحی وب سایت به صورت سادگی بیشتر، مینیمال و استفاده از المان های کمتر ، مورد استقبال هم طراحان و هم کاربران سایت ها قرار گرفته است. این نوع از طراحی به طرز چشمگیری تجربه کاربری (UX) را بهبود بخشیده و bounce rate که از مهمترین فاکتورهای سئو ست را کاهش میدهد.

 

 

ما در مایکروسرویس همیشه در تلاشیم تا جدیدترین استانداردها و رویکردهای طراحی سایت  و توسعه وب را پیاده سازی کنیم تا سایت شما علاوه بر جنبه های فنی و تکنیکی و سادگی تجربه کاربری، جذابیت بالایی در نگاه کاربران داشته باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

    0